Змінювати покришки з зимових на літні, і навпаки – неодмінна умова обслуговування авто. Відповідальні власники розуміють, що купити шини, спеціально адаптовані до певних погодних умов, та вчасне їх встановлення є однією з запорук уникнення аварій, та й поїздки стають набагато приємніші. А нехтування цією процедурою призводить до багатьох негативних наслідків:
- знижена керованість транспортним засобом;
- збільшений гальмівний шлях;
- пришвидшене стирання протектора.
Крім цього, водіння в теплу пору з зимовими шинами спричиняє підвищені витрати пального, й супроводжується шумом.
Якщо з необхідністю «перевзування» автомобіля все зрозуміло, то з часом, коли це доцільно зробити, нерідко виникають роздуми. Адже точність довготривалих прогнозів погоди майже завжди залишає бажати кращого. Однак, плануючи поїздку на шиномонтаж, можна все-таки приблизно зорієнтуватися, який період буде найбільш підхожим.
За яких обставин вже можна переходити на зимові шини?
Вирушати на шиномонтаж потрібно не з першим снігом та кригою, а значно раніше. Необхідність у сезонній заміні гуми пов’язана не лише з відмінностями протектора моделей різного сезонного призначення. Для виготовлення літніх шин використовується гумова суміш, не пристосована до низьких температур. На холоді вона втрачає належну еластичність, що призводить до погіршення зчіпних властивостей, комфорту при їзді. Якщо середньостатистичний температурний показник впав нижче +7 градусів за Цельсієм, доречно замінити літні шини на зимовий комплект.
Іноді водії ігнорують цю рекомендацію, мотивуючи це шумом з-під коліс, швидким стиранням та втратою шипів, якщо мова йде про шиповані модифікації. Та погода у міжсезоння вкрай мінлива: може несподівано випасти сніг, з’явитися ожеледь. Тому краще не ризикувати, й «перевзути» автомобіль ще до того, як зима повністю вступить у свої права.
Коли на авто встановлюється літня гума?
Зимові варіанти виготовляються з м’якої гумової суміші, яка протистоїть впливу морозів, забезпечуючи хороший контакт з поверхнею. В теплу, й, тим паче спекотну погоду вони стають настільки м’якими, що вже погано протистоять навантаженням, які виникають під час руху. Їх протектор не надто підходить для чіпкого асфальту, й пришвидшено зношується вслід за зростанням температури. Надмірно поспішати з переходом на літні покришки навесні не варто. Причина – та ж мінливість погоди. Раптовий арктичний атмосферний фронт може повернути на дорогу ожеледицю. Й хоч тривати це може недовго, однак і за цей час є ймовірність потрапити у неприємності.
На відміну від літніх аналогів, діапазон допустимих температур для зимової гуми ширший. В цілому вона цілком пристойно себе поводить до моменту, коли температура на вулиці сягне і перевищить +15 градусів. Відповідно, встановлювати літні шини на авто замість зимових можна, коли температура повітря ночами перестане опускатися нижче тих саме +7 градусів.
Як висновок – у питанні сезонної заміни покришок не слід прив’язуватися до конкретних дат у календарі. А купити гуму на авто в Україні для наступного сезону доречно заздалегідь, якщо було виявлено, що комплект уже став непридатний до використання.