В Ужгороді дві вулиці перейменують на честь полеглих захисників

В Ужгороді вулиці Тімірязева та Ломоносова перейменують на честь полеглих на війні захисників

  • Олега Куцина та Сергія Кузнєва

Про це повідомив співзасновник ГО “Деколонізація. Україна” Вадим Поздняков.

За його словами, вулицю Тімірязева у місті Ужгород перейменують на вулицю Олега Куцина, а вулицю Ломоносова — на вулицю Сергія Кузнєва.

“Відповідне рішення ухвалила робоча група з питань декомунізації та деколонізації Закарпатської області. Голова ОВА Віктор Микита вже підписав розпорядження про перейменування цих вулиць”,

— зазначив Вадим Поздняков.

Олег Куцин

Олег Куцин — український громадський, політичний та військовий діяч, керівник “Легіону Свободи”, член Політради Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, командир Окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” 93-ї механізованої бригади Збройних сил України.

Народився у місті Івано-Франківськ, жив та працював у Тячеві Закарпатської області, де у 2005-2006 роках на посаді першого заступника голови керував райдержадміністрацією. Почесний громадянин міста Тячів. Воював за Україну з 2014 року, коли з його ініціативи була створена добровольча штурмова рота “Карпатська Січ”. Згодом підрозділ розширили до меж батальйону й перейменували на “Окрему добровольчу чоту “Карпатська Січ”.

19 червня 2022 року стало відомо про загибель на війні засновника і багаторічного керівника “Легіону Свободи” Олега Куцина. 56-річний командир загинув в бою з армією РФ на Ізюмському напрямку. Його поховали на Байковому кладовищі у Києві.

22 січня 2023 року у місті Тячів Закарпатської області відкрили пам’ятну дошку загиблому комбату “Карпатської Січі” Олегу Куцину.

На сайті президента зареєстрували петицію про присвоєння Олегу Куцину звання Героя України. Вона набрала понад 25 тисяч голосів. 16 листопада 2022 року під петицією опублікували відповідь президента: “Мною дано доручення Комісії державних нагород та геральдики всебічно вивчити порушене в електронній петиції питання та за результатами розгляду підготувати відповідний висновок”.

Сергій Кузнєв

Сергій Кузнєв впродовж 1998-2007 років проходив військову службу у лавах Збройних сил України в гірсько-піхотному батальйоні. Після звільнення в запас заснував власну справу, яку довелося закрити та поїхати у 2014-му році у зону АТО захищати державу від російських окупантів. Кузнєв брав участь у боях під Дебальцевим.

Він був членом команди міністерства у справах ветеранів України. Пріоритетним завданням для себе ставив надання допомоги побратимам та родинам загиблих воїнів.

Сергій Кузнєв був також автором проєкту “НадКарпаття”, в якому він показував краєвиди області з висоти пташиного польоту.

На початку листопада 2023 року Сергій Кузнєв опублікував на своїй Facebook-сторінці відео, в якому повідомив, що під час своєї відпустки здійснив мрію — висадив 450 кущів жимолості на території майбутньої плантації.

Сергій Кузнєв загинув 3 листопада 2023 року внаслідок ракетного удару РФ під час урочистостей до Дня ракетних військ та артилерії. Російська ракета поцілила по скупченню військових 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Попрощалися із захисником 9 листопада в Ужгороді. На похорон прийшли прийшли рідні, друзі, побратими та волонтери.


Джерело

Розкажи корисну інформацію у соцмережах