Селиська сироварня

Селиська сироварня, розташована в мальовничому селі Нижнє Селище в Закарпатті, є втіленням справжньої пристрасті до сироваріння та любові до карпатських традицій. Заснована у 1995 році Петром Пригарою, ця сироварня є результатом його навчання в престижній сироварні Грюєрі в Швейцарії. Повернувшись додому, Петро не тільки втілив набуті знання в створення унікальних сирів, але й розпочав проект, який підтримує місцевих фермерів та сприяє розвитку місцевої економіки.

Філософія та продукція

Селиська сироварня пропонує широкий асортимент сирів, які відображають культуру та смак Карпат. Продукція включає м’який сир “Хуст”, твердий “Нарцис Карпат”, який визріває більше півроку, а також напівтверді “Менчул” і “Селиський”. Кожен сир є вираженням місцевих традицій і природного багатства регіону.

Екскурсії та дегустації

Для тих, хто хоче зануритися у світ сироваріння, сироварня пропонує екскурсії та дегустації. Відвідувачі мають унікальну можливість побачити процес виробництва сиру та скуштувати різні види продукції прямо на фермі. Такий досвід не тільки збагачує знаннями, але й сприяє більшій оцінці крафтової продукції.

Магазин “Селиський ракаш”

У магазині “Селиський ракаш”, розташованому поруч із сироварнею, можна придбати не тільки сири, вироблені на фермі, але й інші карпатські продукти, включаючи традиційну бринзу Хустщини. Цей магазин служить важливим центром для підтримки місцевих виробників та споживання локальної продукції.

Відвідування і контакти

Селиська сироварня відкрита для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00, у суботу з 9:00 до 16:00, а неділя – вихідний. За бажанням відвідати сироварню можна заздалегідь забронювати час за телефоном (067) 386 51 09.

Селиська сироварня не просто місце, де роблять сир. Це центр культурної та економічної активності, який сприяє збереженню традицій та розвитку місцевої громади. Відвідування цієї сироварні дозволяє не тільки скуштувати високоякісний сир, але й відчути справжній дух Закарпаття.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах