Полонина Боржава

Полонина Боржава – це справжня перлина Українських Карпат, яка простягається на 50 кілометрів між річками Віча та Ріка у Закарпатській області. Цей унікальний природний комплекс приваблює туристів своїми мальовничими видами, багатством флори та фауни, а також розмаїттям активностей на будь-який смак.

Гори, що підкорюють

На Боржаві розташовані декілька вражаючих вершин, серед яких гора Стій височіє на 1692 метри, ваблячи альпіністів і мандрівників. Інші популярні вершини, такі як Великий Верх, Маґура-Жиде, Гемба, Плай та Кук, є чудовими точками для трекінгу та споглядання закарпатських краєвидів.

Природа і біорізноманіття

Полонина Боржава славиться своїми буковими пралісами до висоти 1200 метрів. Вище вас чекає світ полонин, вкритих чорницями та брусницями. Це місце не лише для споглядання природи, але й для збору лісових ягід у сезон.

Туристичні родзинки

Гірськолижний курорт «Пилипець», розташований прямо на Боржаві, пропонує діяльності на кожен сезон, завдяки цілорічному підйомнику. На горі Гемба ви знайдете чайовню «Сурія», де можна насолоджуватися гарячими напоями з неймовірним видом на гори.

Шипіт: Водоспад і фестиваль

Однією з перлин Боржави є водоспад Шипіт, висотою 14 метрів, де кожного року на Івана Купала відбувається колоритний фестиваль, що збирає шанувальників природи, мистецтва та вільного духу.

Екстримальні розваги

Для шукачів пригод, Боржава пропонує даунхіл на велосипедах, парапланеризм та інші види активного відпочинку, які не залишать байдужим жодного екстремала.

Метеостанція на горі Плай

Гора Плай не лише зачаровує краєвидами, але й є місцем розташування однойменної метеостанції, важливою для вивчення клімату та дослідження сніголавинної активності.

Полонина Боржава – це ідеальне місце для тих, хто шукає унікум у природі, культурі та активному відпочинку. З кожним кроком по цьому чарівному куточку Закарпаття ви відкриваєте для себе нові горизонти і можливості, які збагачують душу та надихають на нові звершення.

Запрошуємо вас дослідити кожен куточок цієї чудової полонини і зробити власні незабутні відкриття на Боржаві!

Розкажи корисну інформацію у соцмережах