Гора Стримба

Гора Стримба, розташована в серці Українських Карпат у масиві Ґорґани, є справжньою перлиною Закарпатської області. На висоті 1719 метрів над рівнем моря, Стримба вабить своєю унікальною трикутною формою та живописними краєвидами, створеними природою з дрібнозернистих пісковиків.

Географічне розташування

Вершина знаходиться на межі Міжгірського і Тячівського районів, відома своїми глибокими водозбірними лійками, маленькими озерцями та кам’яними розсипищами. Ця гора не лише красива, але й є важливою частиною екосистеми регіону, зарослою гірською сосною та обрамленою мохово-трав’янистими та смереково-буковими угрупованнями.

Ландшафт і природа

Північно-західні та східні схили гори круті, що створює вражаючі панорами для любителів природи та фотографії. Південно-східний схил переходить у сідловину, зв’язуючи Стримбу з горою Стриминіс. Ця особливість рельєфу дозволяє здійснювати пішохідні маршрути з однієї вершини на іншу, насолоджуючись неперевершеними краєвидами.

Туристична інфраструктура

На південь від Стримби розташований перевал Присліп, а з заходу — мальовнича долина річки Тереблі зі селами Колочава, Горб, Негровець та Синевир. Всі ці локації ідеально підходять для тривалих піших або велосипедних прогулянок, а також кемпінгу. Найближчий населений пункт — село Колочава, яке може служити відправною точкою для подорожей по горах.

Охорона природи

Південно-західні схили гори входять у межі Національного природного парку «Синевир», що є свідченням значення цієї території для збереження природного біорізноманіття та унікальності флори та фауни. Парк не лише захищає красу та унікальність цієї місцевості, але й відкриває двері для екотуризму, пропонуючи відвідувачам можливість глибше зануритись у природу.

Гора Стримба є однією з найбільш чарівних вершин Закарпаття, яка пропонує незабутні враження від пішохідних та велосипедних мандрівок, фотографії природи та спостережень за дикою фауною. Відвідування цього місця забезпечує не тільки тілесні враження, але й духовне збагачення, роблячи кожен візит унікальним і незабутнім.

Розкажи корисну інформацію у соцмережах