Хоча сьогодні вибір оздоблювальних матеріалів для внутрішнього оздоблення дуже великий, для ванної кімнати перелік варіантів значно звужується. Враховуючи специфіку цього приміщення до оформлення всіх поверхонь, у тому числі й стелі, висуваються окремі вимоги. Серед покриттів для стелі ванної кімнати, як з погляду естетичності, так і практичності, часто обирають натяжні потолки (Чернівці) з плівки ПВХ. При належній якості полотна, грамотному монтажі та дотриманні нескладних правил догляду стеля прослужить як мінімум десятиліття.
Натяжні конструкції з плівки відзначаються багатьма характеристиками, через які оптимально підходять для ванних кімнат:
- Швидке отримання результату, без потреби у додатковій підготовці чорнової основи.
- ПВХ-плівка стійка до вологи та перепадів температур, може використовуватися у приміщеннях, де температура не опускається нижче +5 градусів за Цельсієм.
- Матеріал міцний та водонепроникний, тому полотно надійно захистить від затоплень. Після таких ситуацій конструкція не втратить придатності до користування – спеціалісти зіллють воду, просушать поверхні й закріплять полотно у профіль.
- На плівці не розвивається грибок та пліснява.
- Догляд не складає труднощів – стеля легко миється водою, мильним розчином або неагресивними побутовими засобами.
Крім цього, у плівкових натяжних стель широкий потенціал для дизайну. Палітра налічує приблизно 200 відтінків, й 3 фактури – матова, глянцева або сатинова. Стелю можна спроєктувати однотонною або поєднати різні тони й фактури в рамках єдиної композиції. На поверхню за бажанням наноситься фотодрук. А еластичність матеріалу дозволяє формувати не тільки гладку ідеально рівну поверхню, а й фігурні елементи у багатоярусних системах.
Дизайн має значення: як створити комфортне та приємне для сприйняття середовище?
Якщо ванна кімната має невелику площу, хорошим варіантом стане одноярусна глянцева стеля, підібрана в тон оформлення стін, але дещо світліша. Такий підхід допоможе візуально збільшити приміщення. Завдяки блискучій фактурі полотно відображає предмети облаштування, так що кімната видається більшою, ніж насправді. Підійде для компактної ванної й «паряща стеля», з м’якими розсіяними контурами підсвічування з периметром. Вона здатна не тільки розширити простір, а й зробити ванну кімнату вищою.
Нестачу висоти можна компенсувати також лаковою стелею темного, насиченого відтінку. Така поверхня працюватиме, як дзеркало, й оптично підійме перекриття. Важливо у такому випадку, щоб стіни були світліші, а саме стеля достатньо яскраво підсвічувалася.
Якщо дозволяє висота приміщення, підійде й натяжна конструкція з кількома рівнями. Пастельні, яскраві, темні чи глибокі відтінки, спокійні чи контрастні комбінації – вибір за смаками мешканців оселі. Дизайн на два чи й більше ярусів надасть інтер’єру ексклюзивного вигляду, особливо при поєднанні різних тонів та фактур, цікавих схем підсвічування. У суміщеному санвузлі, встановивши двоярусну стелю, приміщення вдасться розділити на умовні зони – межі ярусів слугуватимуть для розмежування частин кімнати.
Освітлення варто зробити регульованим. Це дасть змогу створювати потрібний настрій. Вранці, приймаючи душ, можна увімкнути його на повну яскравість, щоб збадьоритися. А ввечері, під час приймання ванни, залишити лише приглушене підсвічування, яке створює розслаблену атмосферу.