Ужгородці висунули Володимира Гісема кандидатом на посаду міського голови

Це відбулося минулої неділі в приміщенні Закарпатського українського облмуздрамтеатру в Ужгороді… Зал був переповнений. Як і балкони. Молоддю і людьми старшими — робітниками, службовцями, освітянами, лікарями, ужгородцями інших професій. Це й не дивно, адже лідер обласних соціалістів Олексій Пристая представляв жителям міста над Ужем високорейтингову людину — керівника корпорації „Закарпатсадвинпром”, директора підприємства „Ужгородський коньячний завод” Володимира Гісема.

Свою прихильність до соціалістів останній найліпше пояснює сам:
— Наше підприємство вже не перший рік забезпечує в області реальне зростання виробництва. Ми довели на ділі, що в Закарпатті можна працювати, гарантуючи стабільну роботу для тисяч наших земляків. Вважаю, що державна підтримка ефективних підприємств змогла б забезпечити в нашій області повну зайнятість і припинити відплив молоді на заробітчанство за кордон. Мій вибір на користь соціалістів України пояснюється тим, що саме Олександр Мороз послідовно відстоює інтереси українського товаровиробника. Соціалісти гарантують нашій області впевненість у завтрашньому дні.
З цим не можна не погодитися. Недаремно ж і в фойє театру, і на сцені закріплені на транспарантах лозунгові слова О.Мороза: „Чесна влада: краще життя кожному!”
О.Пристая повідомив присутнім, що кандидатом у мери В.В.Гісема висунуто на міській конференції СПУ. Міськком Соцпартії у великий мороз і недільного дня організував на найвищому рівні цей захід.
— Місту потрібен господар, керівник з прекрасними людськими якостями, — сказала зі сцени довірена особа кандидата Лариса Ричик. — Цей чоловік ніколи не скаржився, що життя заважає йому працювати. Він вийшов із нарощенням обсягів навіть з антиалкогольної реформи. Крім відлагодження власного виробництва, створив „Коопбанк”, розгалужену мережу торгівлі, об’єднав у єдине ціле радгоспи. І головне, що він немовби ніколи не поспішає. Швидкість же дає зваженість у прийнятті рішень.
— Я — банкір, — сказав Микола Бережанський, — і теж горою стою за Володимира Гісема, котрий зумів зберегти трудовий колектив, ні в чому не образив ні працівників, ні державу. Володимир Васильович першим почав відроджувати виноградники, сади. Таку людину, що надійно цементує життя, потрібно давно на Ужгород. Адже ужгородці мають жити набагато краще. Як голова Товариства краян Рахівщини, — а нас 2800 в обласному центрі, — теж повідомляю, що на своїх зборах ми одноголосно вирішили йти за Гісема.
Від дітей пана Володимира привітав Мишко Свистак:

Дітки з нашого садочку
Закружляли у таночку,
Щоб наш Гісем мером став
І в людей він шану мав.

Гострий характер носив виступ директора ЗОШ №5, заслуженого вчителя України, голови Ради директорів Ужгорода Петра Кіндюха:
— Рівень життя країни визначається тим, як живуть найстарші і найменші, — сказав він, — але зараз кроки їм назустріч робить тільки СПУ. Цим партія імпонує мені. На жаль, на місцевому рівні ще не викоренена патологічна слухняність. Всі на все мовчать, аби не впасти в немилість начальства. Адже спроби просто мислити приклеюють на тебе ярлик опозиціонера чи піарщика. Мовби й не потрібно загострювати увагу на проблемах! Пора використовувати ресурс свободи на всіх рівнях. Бюрократична паперотворча система в педагогіці має бути назавжди витіснена живим спілкуванням з дітьми. Та і з їх батьками, бо деколи останнім важко пояснити, чому чимало треба купувати в школу за їх кошти. Бо міський бюджет не враховує наразі наших нагальних проблем. В Ужгороді навіть не передбачене нагородження вчителів за сумлінну працю, як в інших областях України.
Пішло живе спілкування. Люди з залу поспішали вийти до мікрофона й сказати теплі слова про свою надію на справедливого і не злодійкуватого міського голову. Ужгородці різного віку відзначали виваженість кандидата, постійне почуття гумору, що засвідчує його психічну нормальність, бо патологічно серйозні люди, за викладками психологів, ненормальні. Виявилося, що саме слово „ГІСЕМ” перекладається з угорської як „ВІРЮ”: HISZEM.
— Вірю в цього міського голову, — навперебій говорили люди.
Виступив багаторічний обласний керівник Михайло Волощук:
— Обласною владою завжди надавався пріоритет воротам у Європу — Ужгороду. Та колись 27 будівельних кранів функціонувало в обласному центрі. Це був великий будівельний майданчик, а зараз же ділять неподілене. Тому мешканцям боляче, що за час незалежності нароблений потенціал міста над Ужем пропав. До влади мусять прийти нові люди. Зараз, наче раковий метастаз, керівні кадри охопила корупція. Спеціалісти стали „не в моді”. Підбираються в так звані команди тільки „свої”. Нам потрібен керівник, у крові якого немає корупції. Таким є Володимир Гісем. Йому багато доведеться працювати. Просто злочин, яку воду заставляють пити ужгородців. Ще „Турбогаз” був замовником документації для водогону з Тиси, але потім проект успішно поховали. Так сталось і з ужгородським тролейбусом, на який були виділені сповна гроші. Гісем багато зробить для нас у надолуженні втраченого, бо він не втратив свого лиця у вирі перетворень. І, головне, дивиться людям в очі, слухає їх. А нинішні керівники дійшли до того, що часто на людину навіть не дивляться.
Ужгородці дійшли до висновку, що пора в мерії зібрати не „команду”, що є синонімом до „банда”, а професіоналів. Виступив юнак із залу:
— „Южмаш” очолював Кучма, а так і не переріс у керівника держави. Погорєлов декларував себе як суперового знавця комунального господарства. Нам же, ужгородцям, нарешті треба повноцінний мер.
Патріотизм, порядність, професіоналізм, чесність! Усіма цими рисами володіє В.В.Гісем. Такий був загальний позитивний вердикт ужгородців із цієї знакової зустрічі, що віщує обласному центру нове не корумповане життя, коли окремі щури жирують на виділенні земельних ділянок.
— Зараз передвиборчий період і час підвести риску під попереднім життям, — виступив сам Володимир Гісем. — Радий, що вже зараз є нормальний контакт із людьми і загальне бажання змін. Я не стану водопровідником і каналізаційником. Просто ліквідую попередню практику реалізації чиїхось особистих інтересів через займані посади. Для цього консолідую тих, котрі хочуть і можуть нормально працювати. Через професіоналізм кадрів вирішимо комунальні та інші проблеми з дорогами, освітянськими колізіями. Цим замінимо практику ходіння один до одного з випрошуванням того, чого нема.
Зал дружно підніс руки, аби висунути на міського голову Володимира Гісема. „Проти” — жодного. Навіть сам Олексій Пристая після цього сказав: „Заздрю чоловіку, що я мукачівець, а не ужгородець”.
До речі, Володимир Гісем є незмінним директором підприємства „Ужгородський коньячний завод” вже 25 років. За цей час заводу вдалося пройти нелегкі випробування під час „антиалкогольної боротьби горбачовської доби” та перших років створення і розвитку незалежної української держави. Зараз Ужгородський коньячний завод — один із лідерів коньячної галузі в Україні, найбільший платник податків — понад 50 мільйонів гривень у рік до бюджетів усіх рівнів — на Закарпатті (після заводу „Єврокар”). Підприємство динамічно розвивається постійно нарощує випуск продукції, зберігаючи при цьому її високу якість.
Цебто, і в ролі міського голови Володимир Васильович знайде гроші для городян, а не скаржитиметься на недоплати з бюджету. Його, Гісема, треба нам. В нього можна вірити, бо він, — і не тільки перекладом свого прізвища, — вірить у нас.
Василь ЗУБАЧ

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии